“Обраний президент Джо Байден у понеділок номінує Вільяма Бернса на посаду директора Центрального розвідувального управління, який займав пости по всьому світу від адміністрації Рейгана до адміністрації Обами”, — пише видання.
Байден у своїй заяві зауважив, що “американський народ зможе міцно спати, якщо він буде нашим наступним директором ЦРУ”.
Так, у разі затвердження Бернс стане першим лідером в історії ЦРУ, чий досвід виходить від Державного департаменту, пише видання.
“Білл Бернс — зразковий дипломат з багаторічним досвідом роботи на світовій арені, що забезпечує безпеку наших людей і нашої країни. Він розділяє моє глибоке переконання в тому, що розвідка повинна бути аполітичною і що віддані своїй справі професіонали розвідки, службовці нашій країні, заслуговують нашої вдячності і поваги”, - зазначив Байден.
Байден зацікавився Бернсом через його дипломатичний досвід і його "передбачувані здібності відновити довіру до спецслужб в епоху після Трампа", кажуть люди, знайомі з цим питанням, а також його досвід роботи в Росії, відзначає видання.
Бернс є президентом Фонду Карнегі за міжнародний мир, шанованого аналітичного центру з міжнародних відносин у Вашингтоні. Він обіймав посаду заступника держсекретаря в адміністрації Обами, загалом пропрацювавши понад три десятиліття на посадах у дипломатичній службі, куди він перейшов в 1982 році.
Він також служив при п’яти американських президентах, як демократах, так і республіканцях, і 10 державних секретарях на різних посадах, в тому числі як посол у Йорданії при адміністрації Клінтона і в Росії при адміністрації Джорджа Буша.
Бернс також довгий час перебував у центрі близькосхідних мирних переговорів і тісно співпрацював з адміністрацією Обами щодо ядерної угоди з Іраном. У нього обмежений досвід роботи з Китаєм, але в іншому у нього великий "багаж" роботи у ключових регіонах по всьому світу, відзначає телеканал.
Додається, що рішення обрати Бернса керівником ЦРУ було ухвалено після того, як інші головні претенденти зіткнулися з критикою за їх попередню підтримку програм тортур. Колишній в.о. директора ЦРУ Майкл Морелл, якого розглядав Байден, піддався критиці з боку високопосадовців серед демократів у сенатському комітеті з розвідки, сказано у матеріалі.
Очікується, що Бернса, якого поважають як демократи, так і республіканці, набагато легше затвердять на посаді.
Нагадаємо, в США 3 листопада 2020 року відбулися загальні вибори. 14 грудня колегія вибірників затвердила результати голосування, згідно з якими Байден стане новим главою держави. Інавгурація обраного президента пройде на сходах Капітолія 20 січня. Чинний глава держави Трамп заявив 7 січня, що найближчим часом зосередиться на передачі влади новій адміністрації, проте пообіцяв продовжити свою політичну кампанію в майбутньому.
Раніше при затвердженні підсумків виборів в США в Конгресі — у приміщенні Капітолію виникли безпрецедентні для американської історії заворушення під час штурму прихильниками Трампа будівлі. У результаті подій загинуло кілька людей.