Цитата:
“Байдену доведеться залагодити питання про бажання України вступити в НАТО. США і НАТО відкидають вимоги Путіна дати гарантії, що Україна ніколи не стане членом західного військового альянсу. Але високопоставлені чиновники Держдепартаменту повідомили Україні, що членство в НАТО навряд чи буде схвалено в найближче десятиліття", — пише AP з посиланням на джерело.
Деталі
Також, за даними агентства, представники адміністрації Байдена припускають, що США "будуть домагатися від України, щоб вона офіційно поступилася певною автономією східноукраїнським землям", які зараз контролюються російськими бойовиками.
"Для Байдена виклик полягатиме в тому, щоб спонукати Київ прийняти деякі факти на місцях на сході України, не показуючи при цьому поступливість Путіну, що може підбадьорити російського лідера і викликати нову хвилю засуджень з боку республіканців, у той час як популярність Байдена вже падає", — пише AP.
Водночас, за словами одного з джерел, Україна готова брати участь у переговорах щодо визначення "особливого статусу".
Але Україна відкине будь-які зміни, які дадуть регіону право вето на національну політику, сказав співрозмовник AP.
Контекст
Раніше на цьому тижні відбулася онлайн-зустріч президентів Росії і США. Основною темою переговорів була Україна і російське нарощування військової міці біля її кордонів.
Під час переговорів Путін заявив, що Росія "серйозно зацікавлена в отриманні надійних, юридично зафіксованих гарантій, які виключають розширення НАТО в східному напрямку і розміщення в суміжних з Росією державах ударних наступальних систем озброєнь", повідомили в Кремлі.
Як заявив радник США з національної безпеки Джейк Салліван на брифінгу за підсумками переговорів Путіна і Байдена, Джо Байден не пішов на поступки Володимиру Путіну щодо гарантій не дозволити Україні вступити в НАТО.