"Для того, щоб не допустити поширення африканської чуми свиней, вилучені продукти знищують прямо на очах у їх власників", - йдеться в повідомленні.
Також повідомляється, що всі транспортні засоби, які направляються до Румунії з Молдови та України, проходять ретельну перевірку.
"Мандрівники, які намагаються ввезти до країни продукти харчування, опиняються без м'ясних продуктів, навіть якщо йдеться про консерви, готові страви або бутерброди", - йдеться у повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: АЧС залишить румунів без свинини
Відповідні дії румунів підкріплені документом, виданим національною радою щодо екстрених ситуацій.
"Ми знаємо, що вірус дуже стійкий, у нас є досвід після Сату-Маре, куди вірус був завезений через продукти харчування тваринного походження, приготовлені в Угорщині. Будуть конфісковані всі продукти харчування і знищені на очах їх власників. Людей, які в'їжджають у нашу країну, ми попереджаємо про заборону на ввезення харчових продуктів. У зв'язку з цим ми розклеїли оголошення біля в'їзду в пункт пропуску", - розповів заступник голови управління санітарно-ветеринарного нагляду та харчової безпеки повіту Ботошани Овідіу Аіріміцоаіе.
Нагадаємо, АЧС активно поширюється по Європі.
Вірус продовжує "завойовувати" все нові території в Угорщині, Молдови, Чехії та Румунії.
Країни, уражені АЧС, підсилюють прикордонний контроль при переміщенні товарів, які можуть стати джерелом нових спалахів вірусу.
В Україні ж тим часом АЧС неконтрольовано поширюється вже п'ятий рік поспіль. За цей час збитки фермерів (через ліквідацію зараженого поголів'я) досягли понад 170 млн грн.
На тлі епідемії ціни на свинину і сало в Україні зростають рекордними темпами. За рік свинина, зокрема, додала в ціні близько 40%, а сало - більше 70%.
На думку політика Сергія Тригубенка, боротися з АЧС нашій країні заважають кілька факторів: нескінченний процес реформування Держпродспоживслужби, відсутність профільного міністра (агрополітики), а також брак компетентних кадрів.