“Поглянувши на результати по всій країні, ми можемо сказати, що тест виявився навіть легшим, ніж ми очікували. Так, серед учасників тестування більше тих, хто отримав від 9 до 16 балів, ніж тих, хто отримав від 0 до 8 балів. Показовим є те, що від нуля до чотирьох балів — тобто з низьким результатом — аудіювання склали 7,1% учасників тестування, а від 13 до 16 балів — тобто з високим результатом — 11,9%”, — прокоментував результати директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗНО з англійської: учасники скаржаться на складність і поганий звук аудіювання
Як відзначили у центрі, за підсумками обробки бланків-відповідей перевірили також рівність умов проведення тесту. На графіку нижче можна побачити, як складали тестування діти, що знаходитися на різних місцях в аудиторіях по всій Україні. Розподіл результатів учасників тестування свідчить, що місце в аудиторії не впливало на результати.
“Показник, що мав важливе значення для успіху в тестуванні та на який вказують результати цьогорічного ЗНО, це те, на якому рівні в школі учасники тестування вивчали мову — рівні стандарту чи профільному”, — йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, що наразі до регіональних центрів оцінювання якості освіти подано 65 апеляційних заяв щодо умов проведення тестування під час ЗНО з англійської мови. Якщо після розгляду скарг виявиться, що вони були обґрунтовані, учасникам дадуть можливість скласти тестування під час додаткової сесії ЗНО 4 липня.