Зокрема, законопроект пропонує знизити ставку до 14% на велику рогату худобу і живих свиней, незбиране молоко, пшеницю, жито, ячмінь, овес, кукурудзу, соєві боби, цукровий буряк, насіння льону, суріпку, ріпак, соняшник, насіння і плоди інших олійних культур.
"Близько 30-40% ринку зерна в Україні працює в "тіні". Реалізація продукції за "кеш" дозволяє обходити сплату ПДВ, і багато перекупників зерна користуються цим. Всілякі схеми і так звані "скручування" обходяться держбюджету в десятки мільярдів гривень", - йдеться в матеріалі.
Законопроект спрямований на детінізацію аграрного виробництва: якщо його приймуть, аграрій буде зацікавлений продавати зерно "в білу", а не за кеш. В іншому випадку він не зможе відшкодувати собі той ПДВ, який заплатив постачальникам.
Тих, хто працює легально, законопроект не торкнеться: надходження, витрати, кредитні зобов'язання по ПДВ в більшості випадків залишаться без змін. Прибутковість вирощування соняшнику, ріпаку або кукурудзи, а також сальдо доходів бюджету також залишаться колишніми. При цьому переробні підприємства зможуть економити до 6% на закупівлю продукції за рахунок менших податкових зобов'язань виробника.
"Тобто для чесних аграріїв нічого не зміниться, а ось перекупникам доведеться платити податки", - йдеться в матеріалі.
На думку авторів законопроекту 3656, його прийняття сприятиме залученню інвестицій, оновлення основних фондів агропідприємств, підвищенню конкурентоспроможності українського АПК. Крім того, зниження податкового навантаження призведе до здешевлення готової продукції для кінцевого споживача.