Зазначають, що мова йде про підготовку спеціальної секретної програми, яка передбачає виявлення уразливості в електронній інфраструктурі РФ і впровадження в російські мережі “імплантів”, щоб в потрібний момент мати можливість вивести їх з ладу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія могла поширювати матеріали отримані від хакерів через WikiLeaks - глава ЦРУ
Розробка “імплантів” була доручена Агентству національної безпеки США (АНБ). Передбачається, що американський уряд зможе активізувати їх у разі нової агресії з боку Росії, в тому числі в разі майбутніх хакерських атак.
Операція знаходиться на початковій стадії. Відомства, яким була доручена оцінка програми, визнали роботу “імплантів” “мало піддається контролю”, однак прийшли до висновку, що в деяких умовах їх застосування може стати пропорційною відповіддю на агресію з боку Росії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Екс-директор ФБР впевнений в спробах втручання РФ у американські вибори
Рішення про використання програми повинен прийняти теперішній президент США — Дональд Трамп. Однак для продовження її розробки американським спецслужбам не потрібно схвалення нового президента, хоча він і зможе скасувати її, видавши спеціальне розпорядження. Досі такого розпорядження не надходило, розповідають джерела ЗМІ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Президент США заперечує спробу перешкодити слідству у справі про втручання РФ
У розслідуванні також йдеться про інші заходи, вжиті адміністрацією Барака Обами у відповідь на повідомлення спецслужб про хакерські атаки за наказом Кремля.
В серпні 2016 року директор ЦРУ Джон Бреннан передав в Білий дім секретне донесення, в якому повідомлялося, що кібератаки проводилися за наказом особисто Володимира Путіна. Метою зломів називалася спроба перешкодити перемозі Хілларі Клінтон на президентських виборах.
Б.Обама також повідомив, що США “вживуть деякі інші заходи у відповідь на свій розсуд”. Під цими заходами малася на увазі серія кібератак, які Кремль без зусиль зміг обчислити. Їх метою було продемонструвати Росії кіберможливості США.