Окрім Майкла Ковріга Китай затримав ще двох громадян Канади. Оттава і Вашингтон називають затримання неприйнятним і вимагають звільнення канадців.
Колишній дипломат працював в організації International Crisis Group, що займається вивченням міжнародних конфліктів та сприяє їх пом’якшенню. Його підозрюють в "участі у діяльності, що загрожує національній безпеці Китаю".
Ані Оттава, ані Пекін не пов’язують затримання усіх трьох канадців із арештом фінансового директора Huawei у Канаді, який стався 1 грудня.
Згідно з повідомлення джерел Reuters у західних дипломатичних колах Пекіна, затримання канадців - це "око за око".
Наразі місце утримання колишнього канадського дипломата не розголошується. Йому дозволено раз на місяць бачитись із канадським консулом і заборонено бачитись з рідними. Зазначається, що він психічно виснажений і перебуває у постійному стресі.
Згідно з конвенцією ООН "проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання", дії, що навмисно завдають фізичне чи моральне страждання, розцінюються як тортури.
Нагадаємо, 1 грудня поліція Канади затримала фінансового директора телекомунікаційної компанії Huawei Мен Ваньчжоу.
Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюда заявив, що затримання фіндиректора Huawei не було політичним рішенням.
У Китаї вважають, що затримання фіндиректора Huawei говорить про бажання США завдати удару по компанії.
Невдовзі після арешту фіндиректора Huawei у Канаді, у Китаї затримали канадця, який організував зустрічі Кім Чен Ина і Денніса Родмана.
12 грудня суд у Канаді ухвалив рішення про екстрадицію Мен Ваньчжоу в США. Жінку відпустили під заставу у 10 млн канадських доларів очікувати екстрадиції у Ванкувері.