За словами співрозмовників видання, Палата представників і Сенат готують новий законопроект про санкції. Якщо минулого разу санкції погрожували компаніям, які беруть участь в будівництві газопроводу, то на цей раз об’єктом санкцій можуть стати європейські інвестори і потенційні покупці газу.
Газета нагадала, що генеральний директор швейцарської компанії Allseas Едвард Хірема отримав лист від американського сенатора Теда Круза, в якому останній пригрозив “ліквідацією економічного існування” трубоукладача, якщо Allseas “хоча б протягом одного дня” продовжить участь в роботах. Круз зазначив, що вона “може зіткнутися з серйозними і такими, що потенційно становлять загрозу існуванню компанії правовими та економічними санкціями”.
За інформацією Handelsblatt, німецькі компанії стурбовані можливими новими заходами проти проекту. “Нам відомо, що американці сповнені рішучості зупинити “Північний потік-2”, — відзначили виданню в концерні Uniper. Там підкреслили, що “дуже уважно стежать за розвитком ситуації”. У той же час, пише видання, уряд ФРН поки все ж розраховує на реалізацію проекту “в розумні терміни”, хоча і не має наміру надавати технічну допомогу для завершення його будівництва.
“Ми робимо ставку на припинення дії американських санкцій, щоб завершення „Північного потоку-2“ більше не затягувалося”, — зазначив Handelsblatt німецький дипломат. У МЗС ФРН вважають, що досягнення домовленостей між Росією та Україною щодо газу вплине на рішення Вашингтона і дає зрозуміти, що новий газопровід не є загрозою для транзиту блакитного палива через українську територію.
Нагадаємо, Єврокомісія прокоментувала запит про виведення “Північного потоку-2” з-під правил ЄС.