Цитата:
“Треба, щоб ми знайшли всі об'єкти по всій країні, проконтролювали, і щоб ми жоден з об'єктів не закрили, поки не знайдемо вихід. Треба обов'язково створити реєстр та сайт з усіма такими закладами, аби кожна людина могла бачити всю потрібну інформацію про заклади догляду за літніми людьми, заклади реабілітації”, – сказав Зеленський.
Деталі
Президент зазначив, що важливо розібратися із законністю закладів і зрозуміти, чи можуть у них доглядати за старенькими та немічними, і що робити з такими людьми, якщо заклад функціонує незаконно чи не може гарантувати безпеку й належний догляд.
Що сталося напередодні
21 січня у Харкові у двоповерховому житловому будинку, переобладнаному під будинок для літніх людей, виникла пожежа на другому поверсі.
Цей будинок для літніх людей був приватним пансіонатом “Золотий час”. Спочатку повідомлялося про 13 загиблих, однак пізніше їх кількість зросла до 15.
Була названа попередня причина займання - необережне поводження з електронагрівальними приладами.
Голова Національної поліції Ігор Клименко повідомляв, що, за попередніми даними, задимлення, яке призвело до пожежі в будинку для літніх людей у Харкові, було поруч з лічильником. У будівлі мали ремонтувати газове обладнання.
Відкрито провадження. Затримано 4 осіб.
Після трагедії уряд утворив комісію для з’ясування причин пожежі.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль доручив місцевим органам виконавчої влади та Міністерству соціальної політики провести роботу зі встановлення законності створення приватних будинків для літніх людей та перевірити Державній службі з надзвичайних ситуацій стан протипожежної безпеки в готелях, пансіонатах, хостелах.
Варто нагадати
У 2016 році у селі Літочки Броварського району на території приватного домоволодіння в двоповерховій будівлі, у якій було організовано тимчасове проживання осіб похилого віку, під час пожежі загинуло 18 осіб.