"Сьогодні Президент підписав указ, який передає комерційні підприємства, які знаходилися в Державному управлінні справами, Фонду держмайна на приватизацію. Ми провели інвентаризацію всіх підприємств Державного управління справами, вибрали ті п’ять, які вже повністю готові, стосовно яких немає заборон суддів і інших юридичних обмежень на приватизацію. Ці п’ять підприємств, включаючи славнозвісний готель "Дніпро", який знаходиться в Києві на Європейській площі, включаючи аграрне підприємство, яке було в управлінні ДУСі, ми їх передаємо до Фонду держмайна", - заявила Ковалів.
Вона додала, що найближчим часом в Україні планується почати активний процес приватизації.
"Усі комерційні підприємства, які знаходяться в управлінні Державного управління справами, уже передаються до Фонду держмайна на приватизацію або будуть передані наступні на приватизацію протягом наступних трьох місяців. Найближчим часом ми очікуємо активний і реальний запуск приватизації в Україні", - розповіла вона.
Також Ковалів нагадала, що Президент підписав закон про скасування переліку об’єктів, заборонених на приватизацію. "Цей закон існував з 1999 року, і протягом останніх років був найбільшим бар’єром, який не дозволяв запустити велику приватизацію в Україні", - заявила вона.
За словами Ковалів, цей список протягом семи років не вдавалося скоротити. "За останні сім років було більше восьми спроб цей перелік скоротити, виключити з нього деякі державні підприємства, жодна з них не увінчалась успіхом", - додала вона.
Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський 17 жовтня підписав закон “Про визнання таким, що втратив силу, Закону України “Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації”.