“Початок збільшення зростання страхового стажу буде відбуватися так, як це передбачено урядовим законопроектом, з 1 січня 2018 року”, — сказав А.Рева.
При цьому, за його словами, уряд розглядав рекомендації про перенесення початку збільшення страхового стажу з 2018 на 2020 рік.
Разом з тим, за даними А.Реви, від Президента України на ім’я Прем’єр-міністра України надійшов офіційний лист, у якому йдеться про те, що Україні вдалося зняти категоричну вимогу МВФ про збільшення пенсійного віку.
“Базовий вік виходу на пенсію залишається незмінним за наявності достатнього стажу,” — сказав А.Рева.
При цьому він підкреслив, що Президент просив дати українцям більше часу, щоб підготуватися до введення норми про збільшення страхового стажу.
“Що запропонував уряд і що знайшло відображення у цьому законопроекті — ми запропонували ввести новий вид адресної державної соціальної допомоги, який називається “тимчасова державна соціальна допомога непрацюючий особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не має права на пенсійну виплату”, — повідомив А.Рева.
За його словами, протягом трьох років людям, які мають не менше 15 років страхового стажу, але не мають 25 років стажу буде призначатися держсоцдопомога за їхніми доходами в розмірі прожиткового мінімуму і вона буде виплачуватися до моменту набуття такими особами права на пенсійну виплату.
Він підкреслив, що всі рекомендації, які внесла Нацрада реформ, були враховані в урядовому законопроекті.
Нагадаємо, за підсумками засідання Нацради реформ 16 червня, в АП повідомили, що Кабмін розгляне питання про перенесення збільшення страхового стажу до 25 років на 2020 рік.