Йдеться про проект ЗУ №9022 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин".
Ініціатори проекту ЗУ хочуть зобов'язати власників домашніх і диких тварин оформляти ветеринарні паспорти. Ідентифікувати і реєструвати тварин буде спеціальний заклад - Адміністратор Єдиного державного реєстру тварин.
Передбачається, що після ухвалення законопроекту буде створено Єдиний державний реєстр тварин. Кожній ідентифікованій тварині присвоять унікальний номер, під яким вона буде у базі. Власники зареєстрованих тварин зможуть отримати виписку з реєстру безплатно. Власники незареєстрованих тварин не зможуть претендувати на отримання бюджетної дотації.
Законопроект був зареєстрований у серпні 2018 року. З того часу Рада чотири рази відкладала його розгляд. А рейтингове голосування за документ, що відбулося 17 січня, було провалене через відсутність багатьох депутатів, у тому числі від "Радикальної партії Олега Ляшка" (РПЛ) та "Опозиційного блоку".
На сьогодні свою підтримку щодо ухвалення законопроекту висловили представники депутатської групи "Воля народу" та політичної партії "Об'єднання Самопоміч".
Так, у "Самопомочі" вважають, що ухвалення проекту ЗУ дозволить гармонізувати українське законодавство у сфері ідентифікації та реєстрації тварин із законодавством Європейського Союзу.
Своєю чергою, у "Волі народу" запевнили, що голосуватимуть за документ, зокрема тому, що його розробляв представник групи Сергій Лабазюк.
У ВО "Батьківщина" та політичній партії "Опозиційний блок" не поспішають анонсувати свої дії, але уточнили, що ухвалять рішення щодо документа на засіданні фракції, безпосередньо у день розгляду парламентом законопроекту.
Поряд з цим, у фракції "Радикальна партія Олега Ляшка", яка традиційно опікується свійськими тваринами напередодні виборів і навіть в політичній рекламі використовує чипованих корів, політичній партії "Блок Петра Порошенка" та депутатській групі "Партія "Відродження" запит УНН щодо доцільності ухвалення законопроекту проігнорували. А в політичній партії "Народний фронт" пояснили свою відмову у наданні коментаря тим, що запитуване, на їхній погляд, не належить до запитів на публічну інформацію.