“За період з 2012 по 2016 рр. посольством України в Сирії та посольством України в Лівані проведено більше десяти евакуаційних заходів. Зазначені закордонні дипломатичні установи неодноразово зверталися до громадян України, які перебували на території Сирії, із закликом залишити зону бойових дій”, — зазначили у МЗС.
Крім того, за інформацією прес-служби, МЗС неодноразово та наполегливо рекомендувало громадянам України утриматися від поїздок до Сирії, а співвітчизникам, що продовжують перебувати в країні, — негайно залишити її територію.
У міністерстві наголошують, що недотримання цих рекомендацій загрожує особистій безпеці громадян, що пов’язано із “нездатністю сирійських органів влади контролювати безпекову ситуацію на всій території країни”.
Окремо МЗС привертало увагу громадян, які попри численні заклики залишити Сирію, продовжують перебувати в цій державі, що “можливості консульського реагування із захисту наших співвітчизників на території охопленої війною країни стають дедалі більш обмеженими”.
“В той же час, Посольство України в Лівані опрацьовує питання щодо встановлення місць перебування громадян України на території Сирії, їх ідентифікації та надання сприяння для якнайшвидшої евакуації із зони підвищеної небезпеки”, — підкреслили у дипвідомстві.
Нагадаємо, цього тижня голова Меджлісу кримсько-татарського народу, народний депутат Рефат Чубаров заявив про звернення жінок — громадян України різних національностей, які, в силу різних життєвих обставин, опинилися разом з малолітніми дітьми на території Сирії, з проханнями допомогти їм повернутися в Україну.
З його слів, на сьогодні відомо про 75 осіб (21 жінка, 54 дітей), які перебувають у важких умовах на територіях зі зруйнованою інфраструктурою.
Зазначимо, у МЗС не підтвердили і не спростували наведену кількість громадян.