Цитата:
“Сьогодні, 3 лютого, в режимі відеоконференції відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи на рівні глав делегацій. Це засідання відбулося у скороченому варіанті, сторони заслухали звіти координаторів робочих підгруп, дебати не проводилися у зв’язку з особистими обставинами спецпредставника глави ОБСЄ пані Х.Ґрау. Замість неї засідання проводив її заступник пан Ремі Дюфло”, — повідомили в українській делегації.
Повідомляється, що, у цілому консультації відбуваються в робочому режимі.
“Українська делегація висловлює свої щирі співчуття спеціальному представнику глави ОБСЄ пані Х.Ґрау у зв’язку із особистою втратою”, — додали представники України.
Деталі
Так, за даними пресслужби, українська делегація продовжує зосереджувати зусилля на реалізації наступних заходів:
- збереження режиму припинення вогню;
- безперешкодний доступ МКЧХ та інших міжнародних гуманітарних організацій до утримуваних осіб,
- звільнення утримуваних осіб,
- розблокування російською стороною роботи КПВВ,
- фіналізація домовленості про дев’ятнадцять ділянок розмінування,
- фіналізація домовленості про чотири нові ділянки розведення,
- забезпечення вільного та безперешкодного доступу СММ ОБСЄ до всієї території України.
“Українська делегація підкреслює, що основні технічні умови, необхідні для відновлення повноцінної роботи КПВВ "Щастя“ та "Золоте“, будуть виконані урядом україни ініціативно. Мова йде, зокрема, про надання урядом України автобусів-човників, що мають перевозити пасажирів через лінію розмежування та матеріального та технічного забезпечення їх роботи”, — зазначили у пресслужбі.
Також українські представники повідомили про продовження обговорення технічних умов відновлення ремонтних робіт на ГРС у Мар’їнці, про яке сторони домовилися на попередніх зустрічах.
“Українська сторона стурбована невирішеністю питання доступу інспекції МАГАТЕ на тимчасово окуповані території ОРДЛОУ, відповідно до запиту, який надіслало керівництво організації наприкінці минулого року”, — зазначають в делегації.
Нагадаємо, на засіданні ТКГ 3 лютого сторони мали обговорити: імплементацію Мінських угод і підсумків Паризького саміту; забезпечення безпеки в зоні конфлікту, дотримання режиму припинення вогню, розведення сил і засобів, включаючи узгодження нових ділянок розведення; оновлення плану розмінування; продовження розробки плану спільних кроків.
Як заявив напередодні представник окремих районів Донецької області в ТКГ Сергій Гармаш, напередодні під час засідання політичної підгрупи Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі, Росія знову спробувала підмінити сторони конфлікту, заявивши, що ОРДЛО є “другою стороною в конфлікті з Україною”.