“Дійсно, законопроекти Кабміну часто відстоюють інтереси тільки певних бізнес-груп, а не держави. Як так складається, не зрозуміло. Мабуть потрібно задавати більш глибоке питання, а саме, хто стоїть за створенням цього законопроекту (про лотереї — ред.)”, — зауважив народний депутат Борислав Береза.
Юрист М.Слободніченко в свою чергу зазначила, що новий законопроект передбачає дискримінацію двох потужних лотерейних компаній.
“Законопроект 2016 року містить такий пункт, що в ліцензійних умовах, які мають бути розроблені Міністерством фінансів України під цей законопроект, повинні бути встановлені заборони щодо компаній, які перебувають у санкційному списку. Тобто, фактично відбувається дискримінація двох міцних лотерейних компаній на українському ринку і залишиться лише одна компанія”, — сказала вона.
Зазначається, що йдеться про лотерейного оператора “УНЛ”. Фахівці стерджують, що лобіювання інтерсеів “УНЛ” настільки сильне, що змушує Мінфін подавати один і той же законопроект з мінімальними правками.
“Це вже не перший закон, який ми визнаємо корупціогенним від уряду на цю саму тему. І ми бачимо ті самі помилки, які копіюються із закону в закон, і в результаті вся справа завалюється”, — наголосив Є.Соболєв.
Нагадаємо, експерти запідозрили Мінфін у сприянні монополізації лотерейного ринку України.