Цитата
«Умовно попередня домовленість чи попереднє розуміння у наших партнерів, що кошти золотовалютних резервів треба передавати Україні - вона в принципі є. Тому, що з якою б країною ми не розмовляли, політична згода - є. Питання було лише в тому, щоб надати юридичні інструменти. От юридичні інструменти ми зараз створюємо», - сказав Малюська.
Деталі
За його словами, інструмент – це великий міжнародний договір, до якого зможуть приєднуватись інші країни, щоб зняти імунітет з активів рф та передати їх Україні.
«Перший етап - вилучення російських активів, це суверенні активи та близько 300 мільярдів доларів. Другий етап - набагато складніший і триваліший. Це вилучення інших активів. Наприклад, активів державних російських компаній, або навіть активів російських олігархів»,- розповів Малюська.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна вимагатиме від росії 300 млрд доларів репарацій
Він зазначив, що останній етап - це судова тяганина.
«Це вже роки. Це найскладніше з юридичної точки зору», - додав Малюська.
Малюська переконаний, що найкращим сценарієм буде ратифікація договорів цієї зими.
Він пояснив, що ускладненням в отриманні цих коштів є те, що резерви знаходяться не на території України, через що необхідно переконувати Захід у реалізації відповідного механізму, оскільки ще не було таких прецедентів.
«Коли ми цей механізм імплементуємо, це змінить статус-кво держав чи їх майна у світі. Тому що зараз майно держав недоторканне, практично завжди. Існують одиничні випадки щодо невеликої кількості невеликих сум і, м'яко кажучи "неважливих" країн щодо вилучення активів, але повністю ніколи їх не відбирали, а лише обмежували у користуванні», - розповів Малюська.
Доповнення
Малюська пояснив, які є перепони в отриманні коштів від арештованих російських активів за кордоном.