"Останнім часом, в зв'язку із підвищенням температурних показників, почастішали випадки спалювання населенням сухої рослинності на городах та присадибних ділянках. Це, зазвичай, призводить до пожеж на відкритих територіях власних домоволодінь, лісових масивах та степових зонах, які можуть перерости у масштабні пожежі", - йдеться в повідомленні.
Впродовж останнього тижня випадки загоряння сухої трави та чагарників були зафіксовані в Житомирській, Полтавській, Миколаївській, Луганській, Черкаській та Київській областях.
До ліквідації загорянь, площа яких подекуди становить понад 200 метрів квадратних, залучалися як рятувальники Державних пожежно-рятувальних частин областей, так і представники місцевої добровільної пожежної охорони.
З метою попередження випадків виникнення пожеж в природних екосистемах, фахівці ДСНС проводять роз'яснювальну роботу серед населення. Крім того, співробітники Служби порятунку звернули увагу громадян на те, що за самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків можна нести адміністративну відповідальність.
В ДСНС закликали громадян суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах. Перш за все, не слід випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках, розводити відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями а також залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці.
Як повідомляв УНН, рятувальники ліквідували пожежу банного комплексу в Києві.