Деталі
В офіційній заяві було названо ім'я затриманого: Крістіан Еммануель Санон. Під час обшуку за місцем проживання Санон поліція знайшла капелюх з логотипом Управління по боротьбі з наркотиками США, 20 коробок з патронами, деталі вогнепальної зброї, чотири автомобільних номера Домініканської республіки і листування з невідомими особами.
Встановлено, що Санон зв'язувався з венесуельською охоронною компанією, що базується в США, яка ймовірно організувала вербування колишніх колумбійських військових, які вчинили вбивство президента. Крістіан Еммануель Санон прибув в Гаїті приватним рейсом у супроводі кількох колумбійців, яких він найняв для забезпечення власної безпеки.
Шарль заявив, що мотиви злочину очевидно були політичними. Ведеться розшук ще двох передбачуваних організаторів вбивства президента, які контактували з Саноном.
Вбивство президента Гаїті
Моїза, який обіймав пост президента з 2017 року, застрелили невідомі, які увірвалися в його резиденцію в ніч на 7 липня. Під час нападу також була важко поранена його дружина Мартін, зараз вона знаходиться на лікуванні у Флориді.
Після вбивства Моїза на Гаїті оголосили військовий стан і закрили кордони. Таке рішення в.о. прем’єр-міністра Клод Жозеф в зверненні до громадян пояснив тим, що не хоче, щоб країна занурилася в хаос. За його словами, це дасть можливість наділити поліцію і військових додатковими повноваженнями щодо забезпечення дотримання закону.
Пізніше The Guardian повідомило, що влада ідентифікувала 28 осіб, причетних до нападу. З них 26 — громадяни Колумбії, ще двоє — громадяни Гаїті американського походження. Глава поліції Гаїті Леон Чарльз заявляв, що в ході операції по затриманню трьох підозрюваних застрелили, ще 17 осіб були заарештовані. Одинадцять підозрюваних у вбивстві президента Гаїті Жовенеля Моїза були затримані на території представництва Тайваню в цій країні.
Влада Гаїті просить ООН ввести війська в країну. Тимчасовий прем'єр-міністр Гаїті заявив, що перед смертю президента катували.