Цитата
“Система захищеного доступу державних органів до мережі Інтернет заблокувала 43 671 різних видів атак, що на 9% менше, ніж попереднього тижня. Переважна більшість - це мережеві атаки прикладного рівня (97%). Також зафіксовано і заблоковано 6 DDoS-атак”, - йдеться у повідомленні.
Деталі
Система кіберзахисту державних інформаційних ресурсів та об’єктів критичної інфраструктури на об’єктах моніторингу зафіксувала 3,1 млн підозрілих подій, що на 31% менше, ніж попереднього тижня. Переважна більшість зафіксованих підозрілих подій стосується спроб викрадення інформації (29%), спроб отримання прав адміністратора (29%), мережевого сканування (22%) та підозрілого виконувального коду (8%).
Урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA у цей період зареєструвала та опрацювала 3 705 кіберінцидентів, що на 9% більше, ніж попереднього тижня.
“Переважна більшість опрацьованих інцидентів належить доменній зоні UACOM (близько 99%). Основна кількість інцидентів стосується розповсюдження ШПЗ (90%) та фішингу (9%)”, - вказано у повідомленні.
Доповнення
Голова Національної поліції України Ігор Клименко заявив, що в Україні минулого року було зареєстровано понад 5 тис. кіберзлочинів, в яких вдалося оперативно затримати 106 фігурантів кримінальних проваджень.
Зокрема, на ЦВК за рік було здійснено понад 1,8 млн кібератак.