"Метою нашого департаменту є вдосконалення системи управління та системи внутрішнього контролю КМДА. Фінансовий ефект від впровадження наших рекомендацій за 2018 рік склав 174,9 млн грн", – розповіла Оксана Колтик.
Вона зазначила, що досягти такого ефекту вдалося завдяки моніторингу тендерних процедур, експертизі кошторисів, перевірці обсягів та вартості виконаних будівельно-ремонтних робіт, поновлення фінансових ресурсів та відшкодування збитків за результатами внутрішніх аудитів тощо. До прикладу, у 2018 році проводилися аудити ефективності виконання будівельно-ремонтних робіт по міській Програмі соціально-економічного розвитку всіма районами. Всього у 2018 році проведено 73 аудити, підсумки 45 з них були направлені до правоохоронних органів.
"На кінець 2018 року згідно з матеріалами аудитів Департаменту правоохоронці зареєстрували 122 кримінальних провадження. Незважаючи на те, що вони розслідуються досить довго, є певні результати – 25 посадовим особам повідомлено про підозру, а 17 справ передано до суду", – наголосила Оксана Колтик.
Також вона зазначила про необхідність уникати таких ризиків для міста як делегування замовниками проведення експертизи виконавцям будівельно-ремонтних робіт, вибір експертної організації по принципу простоти проходження, а не досвіду і репутації, відсутність перевірки цін експертними організаціями, укладання додаткових угод на збільшення ціни товару без наявності документально підтвердження коливання ціни на ринку за період між укладанням першочергового договору та додаткової угоди, а також необхідність приведення всіх елементів системи внутрішнього контролю до Основних засад здійснення внутрішнього контролю, затверджених постановою КМУ від 12.12.2018 № 1062.