“На період пандемії програму “Доступні кредити 5-7-9%”, яка спрямована на забезпечення підтримки малого та середнього бізнесу, розширили. Запровадили можливість рефінансування кредитів для підприємств, що отримали позики ще до старту програми”, - йдеться у повідомленні.
За словами заступника керівника Офісу Президента Юлії Ковалів, це дасть змогу таким підприємствам зберегти робочі місця, пережити кризу, спричинену COVID-19, та розвиватися.
“Ця програма показує хороші результати, і на початок цього тижня участь у ній беруть 30 банків – як комерційних, так і державних. Видано кредитів на загальну суму 6,782 мільярда гривень", – сказала Юлія Ковалів.
Також повідомляється, що минулого тижня парламент розширив програму – ухвалив зміни до держбюджету та запровадив інструмент державних гарантій на портфельній основі. Незабаром відповідний закон підпише Президент України.
“Це дасть можливість надання портфельних гарантій цього року в обсязі до 5 мільярдів гривень. Такі кредитні програми для малого та середнього бізнесу дозволять державі виступити гарантом до 80% вартості кредиту та зменшити обсяг необхідної застави для отримання кредитів”, - додала Юлія Ковалів.
За її словами, на початку жовтня, після набуття чинності цим законом та ухвалення відповідних рішень уряду, підприємці зможуть скористатись не лише зниженими відсотковими ставками, а й швидше та простіше отримати доступ до кредитування.
Також Юлія Ковалів зазначила, що станом на сьогодні у програмі доступного іпотечного кредитування для населення під 10% беруть участь п’ять банків. Серед них – і державні, і комерційні. Лише за перші два місяці існування програми видано кредитів на понад 350 млн грн. Перші 400 сімей вже змогли скористатися цією іпотекою.
“Ми бачимо зростання динаміки як заявок, так і роботи банків з такими клієнтами. На сьогодні банки вже погодили понад 1300 заявок на доступну іпотеку”, – зазначила чиновниця.
Нагадаємо, в НБУ ухвалили Основні засади грошово-кредитної політики на 2021 рік.