Цитата
“Одна з проблем сьогоднішнього часу — це несплачений акциз за пальне, тютюнові вироби, та алкоголь. У цих трьох речах у яких за нашими розрахунками, я думаю експерти присутні тут можуть навести інші цифри, але вони коливаються від порядку там 15 до 50 млрд на рік, які втрачаються через несплачені акцизи”, — сказав Монастирський.
Деталі
З його словами, в МВС почали дивитися як це можна змінити.
“В першу чергу ми зустрілися з представниками „білого“ бізнесу в кожній з цих сфер. „Білий“ бізнес в кожній з цих сфер був змушений створити свою власну правоохоронну систему, своїх власних оперативників, своїх власних слідчих, своїх власних людей, які визначали де працює нелегальний бізнес, як він працює. І на першу зустріч з нами вони прийшли з (товстим — ред.) списком місць де виробляється нелегальний алкоголь, тютюнові вироби, спирт та пальне. Все чітко, з адресами, людьми. хто це робить”, — розповів Монастирський.
Міністр зауважив, що “білий” бізнес створивши, довівши всю цю інформацію не мав жодної можливості бути почутим з боку влади.
“Ми намагаємося це наразі змінити. Лише місяць ми активно почали дії в цьому напрямку. Ми маємо вже попередні цифри. Які цифри для мене є показником — це додаткові надходження від акцизу за попередній місяць”, — сказав міністр.
Монастирський пояснив, що є планові індикативні показники і є плюс, який за кожну з цих сфер надходить в попередньому місяці.
“За нашими оцінками, ми отримали офіційний лист — фактично плюс до жовтня місяця за листопад складає близько 1 млрд грн з надходжень в державний бюджет України”, — повідомив Монастирський.
Доповнення
В Україні з 1 листопада за наказом міністра внутрішніх справ розпочалася операція “Акциз”, мета якої — припинити нелегальну торгівлю без сплати податків на ринках пального, лікеро-горілчаних та тютюнових виробів.
Раніше міністр Денис Монастирський висловив ініціативу підвищення заробітної плати для правоохоронців за рахунок надходжень від детінізації сфери підакцизних товарів.
У схваленому 2 грудня, парламентом Бюджеті-2022 передбачено, що за підсумками першого кварталу 2022 року у разі, якщо надходження акцизного податку перевищуватимуть передбачений рівень, то Кабмін має ініціювати зміни до законодавства для спрямування додаткового фінансування на грошове забезпечення співробітників органів внутрішніх справ, тобто на зарплати правоохоронцям.