“Перші аукціони вже показали, що відбувся деякий перерозподіл фінансових ресурсів між різними генераціями. І атомна генерація отримала більше грошей за свою вироблену електричну енергію, ніж раніше було встановлено для них Національною комісією. А теплова генерація на цих самих аукціонах змогла свою електроенергію продати трохи дешевше, на 13%, ніж раніше вони продавали в оптовий ринок електричної енергії”, — повідомив Трохимець.
На думку експерта, перерозподіл фінансових ресурсів між генераціями пов’язаний з особливостями виробничого процесу споживачів та графіком споживання електроенергії.
“Споживачі з так званим рівним графіком електричної енергії більш привабливі для атомної генерації. Тому що на атомних електростанціях протягом короткого періоду часу не можна регулювати виробництво. Вони як входить в усталений режим, в ньому і працюють. А виробничий процес інших споживачів диктує так, що в певний період їм треба більше електричної енергії, а в інший період доби — менше. І їм, наприклад, вигідніше купувати електричну енергію трохи дорожче за кіловат-годину, але з відповідним графіком”, — пояснив Трохимець.
Експерт також висловився щодо перспектив розвитку зеленої енергетики, назвавши її найпривабливішою для інвестицій. На його думку, за кілька років вона зможе конкурувати з традиційними джерелами виробництва електроенергії.
“Електростанції окуповують себе приблизно за 6 років. Це хороший показник для інвестиційних проектів. І вже з сьомого року починають давати прибуток. Залежно від конфігурації мереж, куди приєднуються. Зелена енергетика, на мою думку, однозначно буде розвиватися. Її вартість виробництва електричної енергії в майбутньому буде знижуватися. І, думаю, що впродовж декількох років вона зможе повноцінно конкурувати з традиційними джерелами виробництва, з тим самим "Енергоатомом“ і тепловою генерацією”, — вважає Трохимець.
Нагадаємо, 1 липня запрацював новий ринок електроенергії, відповідно до ухваленого у 2017 році Верховною Радою ЗУ “Про ринок електричної енергії”. Згідно з законом, нова модель передбачає запровадження таких сегментів як ринок двосторонніх договорів, ринок “на добу наперед”, внутрішньодобовий ринок, балансуючий ринок.