Зокрема, у зазначений період Малайзія збільшила відвантаження сирої пальмової олії до 171,6 тис. тонн проти 52 тис. тонн за першу декаду серпня ц.р., а також рафінованої олії - до 47,7 (22,8) тис. тонн, олеїну - до 127,8 (119,30) тис. тонн і пальмоядрової олії - до 10 (3) тис. тонн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Раді підтримали ідею введення податку на імпорт пальмової олії
Основні обсяги продукції було відвантажено в ЄС - 180 (73) тис. тонн, Китай - 49,2 (16,7) тис. тонн і Індію - 69,4 (66,1) тис. тонн.
Як писав УНН, всесвітньо відомий виробник продуктів харчування Nestlé продовжує нарощувати обсяги використовуваного пальмового масла.
Також нагадаємо, що в Україні "пальми" цього року завозять в рази більше, ніж в минулому.
Як правило, цей продукт використовується в молочній і кондитерській промисловості, відзначають експерти. А зростання показників імпорту пальмової олії може свідчити про збільшення частки фальсифікату молочної продукції на вітчизняному ринку, вважають фахівці.
ВРУ недавно прийняла законопроект про заборону використання пальмової олії в продуктах харчування. Документ поки був проголосований тільки в першому читанні.
За словами депутата Сергія Тригубенка, прийняття законопроекту в цілому може спровокувати подорожчання кінцевих продуктів харчування (масла, сиру, сметани), проте це і "логічно, адже" пальмою "замінюють сьогодні натуральні тваринні жири, чого категорично допускати не можна".