Так, депутати Європарламенту погодилися з пропозицією Єврокомісії надати Києву ще один пакет макрофінансової допомоги.
"При цьому вони (європарламентарі - ред.) наполягали на тому, щоб Європарламент, Рада ЄС та Єврокомісія виступили зі спільною заявою про політичні умови, які повинна виконати Україна, через побоювання щодо темпів реформ і боротьби з корупцією в країні", - йдеться в повідомленні.
Повідомляється, що заява євродепутатів про умови додається до рішення про підтримку виділення допомоги Україні.
У заяві депутати ЄП наголосили, що попередньою умовою для надання кредиту для України визначені "ефективні демократичні механізми - у тому числі багатопартійна парламентська система, - верховенство права і права людини". У ньому також підкреслюється, що використання допомоги ЄС має сприяти скороченню бідності і створення робочих місць в Україні.
Депутати Європарламенту також наполягають на тому, що надання кредиту обумовлено прогресом у боротьбі з корупцією і, зокрема, створенням спеціалізованого Антикорупційного суду відповідно до рекомендацій Венеційської комісії Ради Європи. При цьому уточнюється, що 7 червня парламент України проголосував за створення цього суду.
"Єврокомісія і Європейська служба зовнішніх зв'язків повинні перевірити, чи дотримані ці попередні умови протягом усього процесу, і оприлюднити свої висновки. Якщо вони не дотримані, то Єврокомісія повинна тимчасово призупинити або скасувати виплати макрофінансової допомоги", - зазначили депутати Європарламенту.
Резолюція була підтримана 527 голосами проти 124 при 29 утрималися.