"Ми знаємо про ці повідомлення про обшуки, здійснені представниками російської влади на нелегально анексованому Кримському півострові, і затримання, які послідували після цього", - вказала Косьянчич.
Вона нагадала, що у заяві до 5-ї річниці анексії Росією Криму Високого представника ЄС з закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні особлива увага була приділена ситуації, яка стосується прав людини на Кримському півострові. "І у заяві чітко вказано, що ситуація значно погіршилася, що жителі Кримського півострова зіткнулися з обмеженнями фундаментальних свобод, зокрема, свободи самовираження, релігії, переконань разом із правом на мирні зібрання. Особливо були сильно порушені права кримських татар,.. у тому числі (через - ред.) переслідування їхніх лідерів та членів їхньої спільноти", - додала Косьянчич.
"Як і рекомендовано як ООН, так і ЄС, РФ має припинити вибіркові обшуки на приватній власності, яка належить кримським татарам, і вжити подальших заходів, необхідних для забезпечення того, що свобода самовираження, право на мирні зібрання, свобода об'єднання,.. релігії могли бути реалізовані усіма у Криму без будь-якої дискримінації за якою-небудь ознакою", - додала представниця ЄС.
"І саме щодо цієї ситуації, ми переконані, що місце перебування затриманих повинно бути негайно повідомлено зацікавленим особам і їх права на юридичне представництво має бути повністю дотримане", - підсумувала Косьянчич.
Раніше у прокуратурі АРК повідомили, що російські силовики в тимчасово окупованому Криму провели одночасно близько 25-ти обшуків у будинках кримських татар. За цим фактом вже відкрито кримінальне провадження.
Як повідомляв УНН, 27 березня в окупованому Криму співробітники ФСБ провели обшуки у фігурантів бахчисарайської частини "справи Хізб ут-Тахрір". Адвокатів, які прибули до місць проведення обшуків, окупанти не допустили.
У результаті обшуків відомо про затримання 20 кримських татар.