“Ми вирішили запустити робочу групу з питань нафтової торгівлі і перша зустріч проходить вже сьогодні. Ми маємо намір підтримати Іран у сфері нафтової торгівлі”, — зазначив Каньєте.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США мають намір сформувати коаліцію для протидії Ірану
За його словами, створена група допоможе, зокрема, зробити так, щоб “населення Ірану отримувало вигоди від ядерного угоди”. “Це фундаментальний елемент угоди”, — додав єврокомісар зазначивши, що “в рамках цієї робочої групи ми постараємося знайти рішення, як зробити так, щоб Іран зберіг нафтовий експорт на колишньому рівні”.
У свою чергу, Зангане пообіцяв, що Тегеран не пошкодує своїх сил, щоб підтримати видобуток і експорт нафти на нинішньому рівні. Він зазначив, що Іран подолає труднощі, пов’язані з виходом США з ядерної угоди.
Як зазначає IFP, Іран, який має четвертий за величиною нафтової запас, видобуває близько 3,8 млн барелів нафти у день, 70% з яких йде в Китай та інші азіатські країни, 20% — в Європу.
Нагадаємо, 8 травня президент США Дональд Трамп оголосив, що Америка виходить зі Спільного всеосяжного плану дій. США також не виключили, що в відношенні компаній з Євросоюзу, які після виходу Вашингтона з угоди продовжать співпрацю зі структурами Ірану, можуть бути введені санкції.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Турецький банкір засуджений у США за невиконання санкцій проти Ірану
Глава дипломатії ЄС Федеріка Могеріні за підсумками переговорів із міністром закордонних справ Ірану Мохаммадом Джавадом Заріфом у Брюсселі заявила, що Євросоюз, Велика Британія, Франція та Німеччина узгодили спільні дії для збереження угоди щодо іранської ядерної програми.
У свою чергу міністр економіки і фінансів Франції Брюно Ле Мер вважає неприпустимими і спрямованими проти Європи ті економічні рестрикції, які США мають намір прийняти після рішення Білого дому про вихід з іранської ядерної угоди (Спільний всеосяжний план дій).