Цитата
“Ми висловлюємо нашу повну солідарність Христині Тимановській і дякуємо держави-члени ЄС, які запропонували їй підтримку. Ми вітаємо той факт, що Польща надала їй гуманітарну візу”, — йдеться в заяві речниці Борреля.
Вона додала, що спроба примусово репатріювати Тимановську проти її волі — це ще один приклад жорстокості репресивних заходів режиму Лукашенка. У Мінську вважають за можливе поширювати ці репресії на атлетів і тим самим порушувати давнє правило: припиняти ворожі дії в період Олімпійських ігор.
Нагадаємо
24-річна спортсменка оскаржила рішення Національного олімпійського комітету Білорусі, який вранці 2 серпня відсторонив її від участі в змаганнях. Проте, президент CAS відхилив її клопотання. Як наголошується в пресрелізі CAS, причиною такого рішення стало те, що Тимановська не змогла довести свою правоту.
Контекст
Раніше білоруська спортсменка отримала гуманітарну візу в посольстві Польщі в Токіо. Згідно з повідомленням опозиційного Білоруського фонду спортивної солідарності, за вказівкою білоруської влади Тимановську повинні були насильно вивезти з Японії, тому вона прибула 1 серпня в посольство Польщі в Токіо. Про те, що її мали намір вивезти з Японії проти її волі, Тимановська повідомила 1 серпня у відеоролику. За її словами, причиною цього став її відкритий виступ з критикою на адресу білоруських спортивних функціонерів.