Деталі
Надають такі свідчення і вимушені переселенці у різних областях нашої держави.
Наразі українські прокурори вже допитали 8 994 потерпілих та свідків. Також матеріали кримінальних проваджень постійно доповнюються інформацією з відкритих джерел.
Найчастіше громадяни свідчать про загибель та травмування рідних, нанесення окупантами авіаударів по приватним будівлям та цивільній інфраструктурі їх зруйнованих міст і сіл.
Прокуратура закликає свідків не мовчати.
"Кожен новий свідок – шанс притягнути до відповідальності російських військових, які свідомо вчиняли злочини в Україні. Кожен випадок, кожна деталь має бути зафіксована. Прокурори знають і розуміють, яку саме інформацію потрібно консолідувати. Вони також мають досвід збору доказів кваліфіковано, з їх оформленням згідно з міжнародно визнаними стандартами. Наше завдання – притягнути до відповідальності як безпосередніх виконавців – солдатів російської армії, так і їх командирів. Аж до найвищого військово-політичного керівництва російської федерації", - зазначається в повідомленні.
Надати всю інформацію свідки чи потерпілі можуть віддалено на warcrimes.gov.ua - єдиний доказовий хаб, де акумулюється вся інформація про воєнні злочини рф в Україні. Особисто прокурору в спеціально облаштованому пункті на кордоні, у разі виїзду. Або ж прийти особисто в найближчу прокуратуру та надати свідчення.
Як запевняє Офіс Генпрокурора, кожному свідку гарантується конфіденційність, захист персональних даних та збереження доказів.