“Сьогодні ми отримали 100-відсоткову гарантію наявності коштів. І, маючи ці гроші, в цьому році плануємо розпочати процес будівництва заводу. Термін будівництва — 2 роки. Також розпочнемо повномасштабні роботи по рекультивації полігону. Це надзвичайно складний комплекс. Роботи будуть тривати орієнтовно до п’яти років”, — заявив мер Львова Андрій Садовий.
Пакет фінансування ЄБРР включає в себе 13-річний кредит у розмірі 20 млн євро під гарантії міста, інвестиційний грант у розмірі до 10 млн євро від Східноєвропейського фонду енергоефективності та довкілля (E5P), який повертати не потрібно, а також пільговий кредит у розмірі 5 млн євро від Фонду чистих технологій (ФЧТ).
Схема погашення кредиту ЄБРР — двадцятьма рівними піврічними платежами з початком погашення після завершення пільгового періоду. Пільговий період- 3 роки з дати набуття чинності кредитного договору.
Реципієнтом стане комунальне підприємство “Зелений Львів”.
"Загальна сума договору складає 35 млн євро. Зокрема, 25 млн євро — це позика від ЄБРР, а 10 млн євро — це гарантована складова. З 25 млн євро позики від ЄБРР 21,5 млн — це бюджет першого етапу будівництва сміттєпереробного комплексу. В попередні роки були підготовчі, а зараз — фінальне підписання угоди, далі починається реалізація проекту“,- пояснив директор ЛКП “Зелене місто” Вадим Ноздря.
Як зазначила заступник директора ЄБРР в Україні Марина Петров, цим проектом ЄБРР розпочинає реалізацію в Україні програми “Зелені міста”.
“Львів стане першим учасником цієї програми. В цілому, якщо брати усі наші операції, то Львів стане дев’ятим містом-учасником цієї програми, але в Україні — першим”, - додала Петров.
З боку європейських кредиторів у події брали участь керуючий директор ЄБРР Марина Петров, директор департаменту екології і сталого розвитку ЄБРР Алістер Кларк, керівник фонду Е5Р Андерс Лунд. Від міської влади Львова — мер міста Андрій Садовий і директор ЛКП “Зелене місто” Вадим Ноздря.
30 травня 2016 року на сміттєзвалищі в селі Великі Грибовичі Жовківського району Львівської області сталися пожежа і зсув. У результаті надзвичайної ситуації загинули троє людей. 2 червня 2016 року сільрада Великих Грибовичів ухвалила рішення назавжди закрити звалище.
Нагадаємо, 6 квітня нинішнього року у Львові оголосили тендер на рекультивацію Грибовицького полігону.