В основі нового методу лежить виділення речовин, пов’язаних з бета-амілоїдом — пептидом, який вважається однією з основних причин розвитку цієї деменції (синдром стійкого порушення когнітивних функцій у результаті органічного ураження мозку), подальше порівняння їх співвідношення за допомогою поділу відмінних по масі молекул. Це дозволяє визначити наявність у мозку зайвих накопичень бета-амілоїду і утворення так званих амілоїдних бляшок. Як стверджують вчені, для проведення такого аналізу досить 0,5 мл крові.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лабораторні дослідження не підтвердили випадок дифтерії на Луганщині
Свої висновки вони підтвердили на практиці обстеживши в цілому 230 пацієнтів з Японії і Австралії у віці від 60 до 90 років. У 90% випадків поставлений за аналізом крові діагноз збігався з тими, що були поставлені за рахунок загальноприйнятих методів виявлення хвороби Альцгеймера — позитронно-емісійної томографії (ПЕТ) і дослідження цереброспинальной рідини.
“Ми маємо намір широко використовувати новий спосіб під час обстеження літніх людей з підозрами на розвиток деменції”, — зазначив глава дослідницького центру Кацухико Янагісава.
Нагадаємо, орсткий диск з усіма незавершеними роботами письменника Террі Пратчетта розчавив асфальтоукладник. Таку вимогу він залишив у своєму заповіті. Письменник довгий час боровся з хворобою Альцгеймера, але в березні 2015 року помер у віці 66 років.