Промисел японських рибалок буде вестися в територіальних водах країни та її виключній економічній зоні, але не в водах Антарктиди.
Нагадаємо, уряд Японії оголосив про вихід з IWC в грудні 2018 року, за що піддалася критиці з боку ряду держав, включаючи, зокрема, Францію та Австралію. Тоді в Токіо підкреслили, що науково встановлене поголів'я ряду видів китів дозволяє відновити їх комерційний промисел. Крім того, в уряді відзначили, що вживання китів в їжу і використання одержуваних з них продуктів є частиною культури і життя японців з давніх часів.
У 2014 році Міжнародний суд ООН в Гаазі зажадав від Токіо припинити китобійну програму, оскільки, як було заявлено, вона проводиться не з науковими, а комерційними цілями. Уряд Японії у відповідь повідомило, що скорочує число забитих китів на дві третини, проте продовжуватиме промисел. Цей проект був відкинутий Міжнародною комісією з промислу китів, а Токіо у відповідь натякнув, що може вийти з цієї організації.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Біля узбережжя Канади знайшли тіла 6 мертвих китів
У 1982 році, відповідно до міжнародного мораторієм, Японія припинила комерційне полювання на китів, проте потім вона частково відновила промисел, мотивуючи рішення необхідністю вивчити шляхи міграції, раціон й інші чинники, пов'язані з морськими ссавцями. М'ясо убитих тварин при цьому продається в японські ресторани та супермаркети, що дає підстави противникам промислу китів сумніватися в науковому характер цієї діяльності. У той же час його споживання різко впало. У 60-х роках минулого століття в Японії щорічно продавали близько 200 тис. тонн китового м'яса, а зараз його споживання скоротилося до 5 тис. тонн на рік.
Нагадаємо, в Ісландії вперше за 17 років призупинили китобійний промисел.