“Завдяки активній участі Генеральної прокуратури України 31 травня 2018 року Верховний Суд відмовив у задоволенні касаційної скарги ПрАТ "Пласт“ та залишив у силі рішення судів попередніх інстанцій”, — йдеться у повідомленні.
У ГПУ нагадали, що у березні 2014 року між ПАТ “ДАТ “Чорноморнафтогаз” та ПрАТ “Пласт” було укладено договір про спільну діяльність.
Відповідно до його умов, сторони договору повинні були об’єднати свої зусилля з метою видобутку природного газу. Однак такий обов’язок було виконано лише ПАТ “ДАТ “Чорноморнафтогаз” — зокрема підприємством було надано право на користування газовими родовищами.
У результаті ПрАТ “Пласт” під час здійснення спільної діяльності із ПАТ “ДАТ “Чорноморнафтогаз” використало державне майно всупереч інтересам держави та суспільства для видобутку газу і допустило настання протиправних наслідків у вигляді недоотримання державою близько 20 млн грн від реалізації вуглеводнів. Крім того, ПрАТ “Пласт” зобов’язувалося внести 71 млн грн, з яких надало лише 1 млн грн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У САП відкрили кримінальне провадження щодо керівництва НАБУ за спілкування з Онищенком
У зв’язку з цим заступник Генерального прокурора звернувся до суду з позовом про визнання недійсним договору. Рішенням суду першої інстанції, залишеним без змін судом апеляційної інстанції, договір про спільну діяльність було визнано недійсним.
Як зазначили у ГПУ, приватна структура, не полишаючи спроб незаконно отримати прибуток, оскаржила рішення судів про задоволення позову прокурора. Після проходження всіх щаблів українського правосуддя за активної участі Генпрокурора України Верховний Суд виніс остаточне рішення, відмовивши у задоволенні касаційних вимог ПрАТ “Пласт”.
ПАТ "ДАТ "Чорноморнафтогаз" з 1978 року здійснює роботи з освоєння українських шельфів Чорного та Азовського морів. Підприємство також видобуває вуглеводні на родовищах, розташованих у Криму, експлуатує розташовані на півострові Глібовське ПСГ і магістральні газопроводи. 100% акцій ДАТ перебуває в управлінні НАК "Нафтогаз України".
У 2014 році бурові установки, флот та інше майно української державної компанії "Чорноморнафтогаз" було захоплено під час анексії Криму Росією. Після цього НАК "Нафтогаз України" втратила контроль над кримським підприємством. Згодом ДАТ "Чорноморнафтогаз" було відтворено на материковій частині України.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рада заборонила банкрутувати "Чорноморнафтогаз" до 2019 року
Нагадаємо, 14 червня 2017 року Господарський суд Київської області задовольнив позов Генпрокуратури та припинив дію договору про спільну діяльність між ПАТ "ДАТ "Чорноморнафтогаз" та ПрАТ "Пласт", який давав право на користування Стрілковим та Архангельським газовими родовищами. Рішення було оскаржене кіпрською компанією "Остексперт Лімітед" (Ostexpert Limited), яка володіє 80% акцій ПрАТ "Пласт". Ostexpert Limited пов’язують з нардепом-втікачем Олександром Онищенком.
Як повідомляв УНН, 5 липня 2016 року Верховна Рада України проголосувала за зняття недоторканності з нардепа Олександра Онищенка та притягнення його до кримінальної відповідальності. НАБУ і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) підозрюють Онищенка у зловживаннях під час реалізації газу, видобутого акціонерною компанією "Укргазвидобування". За даними слідства, державі завдали збитків на суму приблизно 3 млрд грн.
До слова, щодо збитків, - 14 грудня 2017 року Апеляційний господарський суд Києва залишив у силі рішення про визнання недійсним договору, через який ПАТ “Чорноморнафтогаз” було завдано 9 млн грн збитків у результаті експлуатації ПрАТ "Пласт" Стрілкового газового родовища.
Зазначимо, що Онищенко залишив Україну за три дні до зняття з нього недоторканності. Пізніше нардеп заявив, що перебуває в Лондоні і готовий відстоювати свою правоту у британському суді.