Деталі
“Ми звертаємося до жителів Великої Британії: „Ви можете почекати“. Ми вважаємо, що країнам, які провакцинують працівників сфери охорони здоров’я та людей, схильних до підвищеного ризику зараження коронавірусом, потрібно гарантувати доступ до препарату для інших”, — повідомила вона в інтерв’ю британській телерадіокорпорації BBC. Харріс зазначила, що такий підхід “буде правильним не тільки з моральної точки зору, але і з економічної”.
“За останній час було опубліковано чимало цікавих аналітичних статей, що показують, що економічно недоцільно вакцинувати лише населення своєї країни, а потім сидіти і говорити про те, що все прекрасно. Фраза „один в полі не воїн“ застосовна в даному випадку. Ми живемо на одній планеті, ми сильно пов’язані один з одним”, — підкреслила представниця ВООЗ.
25 січня генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебрейесус заявив, що “вакцинний націоналізм” може обійтися глобальній економіці в 9,2 трлн доларів, і майже половину цих втрат — 4,5 трлн дол — можуть понести найбільш багаті економіки. З його оцінкою погодився генсек ООН Антоніу Гутерріш, який закликав домагатися більш справедливого розподілу вакцин по всьому світу.
Доповнення
Вакцинація населення у Великій Британії почалася 8 грудня. На даний момент жителям країни роблять щеплення препаратами американської компанії Pfizer і її німецького партнера BioNTech, а також британсько-шведської компанії AstraZeneca і Оксфордського університету. Згідно з даними уряду, перша з двох доз вакцини вже введена 7,9 млн осіб — майже 12% населення королівства. Першими прищеплювати стали медичних працівників, осіб, які проживають в будинках для людей похилого віку, і людей старше 80 років. З середини січня влада оголосила про старт вакцинації британців у віці від 70 до 80 років, а також людей, які страждають захворюваннями, які можуть ускладнити перебіг COVID-19.
Уряд Сполученого Королівства раніше прийняв рішення збільшити інтервал між введенням двох доз препарату з рекомендованих трьох тижнів до трьох місяців, щоб у стислі терміни встигнути зробити щеплення максимальній кількості людей. Влада прагне вакцинувати приблизно 15 млн осіб до середини лютого, що дозволило б пом’якшити діючі коронавірусні обмеження. На поточному тижні Велика Британія стала п’ятою країною в світі після США, Бразилії, Індії та Мексики, де кількість людей, які померли після інфікування коронавірусом, перевищила 100 тис. осіб.
Згідно зі статистикою ВООЗ — у Британії 3 743 738 випадків захворювання, 103 126 осіб загинули. За останню добу, за даними Міністерства охорони здоров’я Сполученого Королівства — зафіксували 29 079 хворих.