Цитата
“Скажімо так — вони не можуть конкурувати й їх фермери втрачають багато. Їм (урядам згаданих країн — прим. ред.) приходиться додатково їх субсидувати. Вони рахують, що в такому випадку Україна не повинна це робити (постачати продукцію агропромислового комплексу — прим. ред.)”, — підкреслив експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До продукції українського АПК у ЄС застосовують нетарифні бар’єри — аграрії
Деталі
На його думку, такі дії є порушенням позиції Єврокомісії та Європарламенту відносно українського експорту, у тому числі й транзитного, через кордони Євросоюзу. У якості можливого шляху вирішення проблеми Леонід Козаченко бачить створення цими країнами коридору через свої території та блокування дій своїх, локальних трейдерів, що придбають українську продукцію та продають на внутрішньому ринку, адже це створює проблеми для усіх сторін процесу.
“Просто дати нам можливість (транзитного експорту — прим. ред.), тому що ми продаємо основну частину в такі країни, як Італія, Португалія, Іспанія, Франція. Нідерланди дуже багато у нас купують, Німеччина. Але не ці 5 країн, які нас зараз блокують”, — пояснив експерт ще одну сторону цієї проблеми.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські аграрії просять захисту від дискримінації з боку ЄС
На думку президента УАК, представники згаданих 5 країн мають “принаймні сказати так — ми, на жаль, не можемо допустити, щоб ви продавали у нас, але ми вас підтримуємо, адже знаємо в яких умовах зараз Україна знаходиться, тому везіть через нашу територію, реалізуйте в інші країни, а ми вам у цьому допоможемо”.
“От така повинна бути їхня позиція”, — вважає президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: АПК є локомотивом економіки України — експерт УКАБ про вітчизняний агросектор
Він зазначив, що блокування українського експорту є порушенням Угоди про асоціацію України з ЄС, ст.35 якої говорить про те, що жодна сторона не повинна запроваджувати будь-які заборони чи обмеження щодо імпорту будь-якого товару іншої сторони. На його думку, коли окремі країни всупереч цій Угоді приймають рішення про блокування експорту, посилаючись на внутрішні проблеми, які, начебто, можуть вплинути на підтримку України серед громадян, це й є порушенням.
Як додав експерт, варіантом рішення проблеми на боці цих країн є створення транзитних коридорів.
“Ми запропонували це і від них чекаємо відповіді конкретної та відміни блокування”, — зазначив президент УАК.