“Щодня 1,5 мільйони людей користуються київським метрополітеном. Через цю станцію за день проходить близько 70 тисяч пасажирів. Чимало людей звертаються за допомогою до поліці. Цей офіс - абсолютно прозоре приміщення зі скляними стінами. Всі бачать, що тут відбувається і як працює поліція”, - сказав Кличко.
Приміщення спроектоване за стандартами «прозорого» офісу. Правоохоронці в реальному часі через систему відеонагляду можуть моніторити ситуацію на станції і оперативно реагувати на будь-які виклики. Пасажири зможуть звернутися в цей офіс щодо загублених документів, речей або виявлення випадків порушення правопорядку.
У відкритому офісі поліції метрополітену є і автоматичний дефібрилятор для надання допомоги пасажирам.
“Поки проект працюватиме у пілотному режимі. Найближчі місяці правоохоронці аналізуватимуть роботу в такому форматі. І, якщо вона доведе свою ефективність, подібні офіси будуть відкриті на найбільш завантажених станціях метрополітену, на його пересадочних вузлах”, - підкреслив мер Києва.
Він наголосив, що мета втілення таких проектів – зробити Київ комфортним та безпечним. І нагадав, що для цього продовжується реалізація програми “Безпечна столиця”, зі встановлення камер відеоспостереження в місті.
У презентації відкритого офісу також взяли участь керівник Національної поліції в місті Києві Андрій Крищенко та начальник КП «Київський метрополітен» Віктор Брагінський.