“Російські ЗМІ тиражують „новину“ про „послаблення“ Великою Британією санкційного режиму щодо Криму.
Насправді, це — видавання бажаного за дійсне”, — написав речник.
Ніколенко пояснив, що вже як не держава-член ЄС Сполучене Королівство розпочало процедуру перенесення європейських санкційних режимів, зокрема щодо РФ, до власного національного законодавства.
"Загальна ліцензія британського міністерства фінансів для морських портів Криму відтворила санкційний відступ від рішення Ради ЄС 2014/145/CFSP. Такий відступ існує із 2017 року.
І раніше була можливість здійснення розрахунків за основоположні потреби у кримських портах, зокрема придбання продуктів харчування, ліків, оплату лікування. Ні про які інші нововведення мова не йде", - написав речник.
Ніколенко нагадав, що 1 січня 2021 року набула чинності угода про стратегічне партнерство між Україною та Великою Британією. Сполучене Королівство залишається одним із найпотужніших і найбільш послідовних партнерів України у світі, продовжує надавати вагому політичну та практичну підтримку суверенітету і територіальній цілісності нашої держави у контексті протидії російській агресії. Велика Британія також є одним зі світових лідерів у питанні запровадження та збереження міжнародних санкцій проти РФ.
"Відтак, розглядаємо повідомлення про нібито послаблення Лондоном санкцій проти Росії як чергові російські інсинуації", - резюмував.
Раніше інформацію про нібито “послаблення” санкційної політики щодо РФ також спростувала посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс.
Нагадаємо, ЗМІ повідомляли, що Британія внесла зміну в санкційні обмеження щодо Росії через Крим.
Зазначалось, що згідно генеральної ліцензії, британські судна отримали дозвіл на передачу транзитних платежів за прохід через Керченську протоку і плату за користування кримськими портами.