Автором петиції є Ірина Михайленко. Від імені зооактивістів і небайдужих киян вона закликала столичну владу створити комфортні умов співіснування людей і тварин в екосистемі Києва.
Для цього потрібно впровадити у дію проект рішення Київської міської ради “Про затвердження Київської міської цільової програми контролю за утриманням домашніх тварин та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на 2020-2022 роки”, що був розроблений Департаментом міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради разом з КП “Київська міська лікарня ветеринарної медицини” та громадськими організаціями, наголошує Михайленко.
Цей документ є основним механізмом контролю за утриманням домашніх тварин, і він був оприлюднений на сайті КМДА ще 3 грудня 2019 року, нагадує автор петиції.
Окремо кияни вважають за необхідне переобрати склад та керівництво Комісії з питань захисту тварин при Департаменті міського благоустрою виконавчого органу Київради (КМДА). До складу комісії мають увійти щонайменше 15 профільних організацій та об’єднань, які здійснюють свою роботу у м. Києві та Київській області. Новий склад комісії повинен бути наділений правом висвітлювати об’єктивну думку Київської зоозахисної громади з чітко окресленими позиціями, нормами та правилами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Проблема безхатьків роками ігнорується столичною владою, бо “такі люди не голосують”
“Лише при гуманному ставленні до тварин та відкритій співпраці керівництва міста безпосередньо з Київською громадою, Київ може називатися європейською столицею”, — резюмувала автор петиції.
Петиція була зареєстрована 12 червня. Вона набрала 1 тис. із 10 тис. необхідних голосів.
До кінця збору підписів лишилося 2 дні.
Як писав УНН, за словами кандидата на посаду мера від партія “Слуга народу” Ірини Верещук, у Києві вже 10 років обіцяють і не можуть побудувати центр для безпритульних тварин. “...вже були навіть виділили земельну ділянку, кошторис — все було розроблено, з року в рік обіцяли. Це завжди у нас по часу рік-два-три триває. Зробили все, тоді був кошторис 6 млн грн, а зараз, з перерахунком, бо 6 років втратили — 26 млн грн”, — розповіла вона.