Як передає державний мовник, найбільше голосів отримав колишній мер Тегерану Мохаммад Багер Калібаф. За припущеннями, що саме Калібаф — командувач авіацією та член “Корпусу вартових ісламської революції” — стане наступним спікером парламенту Ірану.
Ці результати разюче відрізняються від голосування 2016 року, коли всі 30 місць депутатів від столиці дісталися поміркованим кандидатам.
У округах, де жоден кандидат не набрав 20% голосів, другий тур пройде у квітні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коронавірус в Ірані на тлі виборів: 18% інфікованих померли, уряд закриває освітні заклади
За даними явки, оприлюдненими 23 лютого, участь у виборах взяла рекордно низька кількість виборців. Як заявив міністр внутрішніх справ Абдульреза Фазлі, на виборчі дільниці прийшли 42,6% від тих, хто має право голосувати. Це найнижчий показник з 1979 року, коли Ісламська революція призвела до повалення влади шаха в країні.
Фазлі звинуватив у низькій явці погану погоду, катастрофу українського “Боїнга”, збитого Тегераном, спалах коронавірусу та інші несприятливі умови.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через коронавірус в Ірані Туреччина закриває кордон, а Кувейт обмежує вхід у свої порти
Верховний лідер Ірану Аятолла Алі Хаменеї звинуватив у низькій явці “ворожу пропаганду”.
Чимало активістів в Ірані, в тому числі політичні в’язні, закликали бойкотувати вибори через блокування поміркованих кандидатів та прихильників реформ від участі.
Міністерство внутрішніх справ Ірану повідомляло, що з передвиборчих перегонів зняли 9 тисяч кандидатів.
У 2016 році блок реформістів та поміркованих політиків отримав 41% мандатів у парламенті, консерватори мали 29%, ще 28% місць дісталися незалежним кандидатам.