"Про діяльність прокурорів різних рівнів мені доносять не прокурор, який веде справу, а заступник прокурора. І той заступник прокурора, який на той час був куратором цієї вертикалі і відповідав за неї, мені повідомив, що в цій справі, виходячи з експертиз, може бути так. У мене немає підстав не довіряти своїм заступникам, ані колишнім, ані сьогоднішнім", – сказала Венедіктова на прохання журналістів прокоментувати свою тезу щодо підозри.
Так, вона відмовилася коментувати по суті позицію прокурора Андрія Родіонова, який посилався в тому числі на її заяви, коли відмовився погоджувати підозру Стерненку в умисному вбивстві.
"Як я не можу коментувати коментарі адвокатів, так саме не можу коментувати прокурорів. Тому що в нас прокурори є незалежними за законом. Якщо прокурор Родіонов робить такі заяви – це його заяви", – зазначила Венедіктова.
За її словами, напрямок справи Стерненка в Офісі курує її заступник Олексій Симоненко, і саме в нього необхідно питати хронологію.
"Щоб ви розуміли, ніхто ні на кого не впливає. Якщо є експертиза, якщо слідчі СБУ побачили докази, прокурори це, як процесуальні керівники, підтвердили і пішли до суду, публічне обвинувачення вже підтримують прокурори", – підсумувала вона.
Венедіктова також не стала коментувати звіт Тимчасової слідчої комісії щодо нападів на активістів, пославшись на те, що у справі Стерненка наразі вирішується питання про обрання запобіжного заходу, і "будь-яка деталізація, яка буде зараз проголошена генеральним прокурором, зашкодить всім".
Нагадаємо, що суддя змінила адресу для цілодобового домашнього арешту Стерненку - з військової частини в Одесі, де він зареєстрований, на місце фактичного проживання у Києві.
Як повідомлялося, Шевченківський районний суд міста Києві відправив активіста Сергія Стерненка під цілодобовий домашній арешт, однак, в Одесі у військовій частині. Активіст заявляв, що рішення суду не можна виконати, адже його не пустили б на територію.
Раніше активісту у СБУ повідомили про підозру в умисному вбивстві та незаконному носінні холодної зброї.
Також нагадаємо, раніше ще ГПУ направила до СБУ кримінальні провадження щодо нападів на громадського активіста Сергія Стерненка в Одесі.
Як повідомляв УНН, перший напад на активіста із застосування зброї стався 1 травня 2018 року. Підозрюваний вистрелив із пістолета травматичної дії в активіста неподалік від його будинку в Одесі. Куля влучила активісту в шию ззаду.
24 травня того ж року на одеського активіста Сергія Стерненка скоїли черговий замах, один з нападників загинув. Одного з нападників Стерненко поранив ножем, а другий втік.