Деталі
Згідно з результатами досліджень, антитіло 35b5 виявили в ході дослідів із застосуванням кріоелектронного мікроскопа. Воно діє тільки на унікальну частину коронавірусу, яка не змінюється в процесі мутації.
На думку вчених, це дозволить створити універсальну вакцину, яка буде захищати від різних штамів, в тому числі від недавно виявленого Omicron.
У статті зазначається, що найбільш перспективним напрямком у боротьбі з COVID-19 є використання нейтралізуючих моноклональних антитіл (mAb), спрямованих на рецептор-зв'язуючий домен (RBD). Цей домен відповідає за з'єднання коронавірусу з рецептором ACE2, що знаходиться на мембрані клітин людини. Через нього вірус проникає в клітину, де згодом розмножується і викликає COVID-19.
Також уточнюється, що антитіло 35b5 отримали з крові пацієнта, який переніс хворобу у важкій формі.
Додамо
Тим часом, країни продовжують фіксувати перші випадки нового штаму коронавірусу Omicron.
Так, сьогодні Норвегія повідомила про перших двох інфікованих, які прибули з Південної Африки.
Крім того, вірус виявили у 41-річного чоловіка у і 37-річної жінки, які прибули з Південної Африки до Бразилії 23 листопада.
В цілому, нова версія коронавірусу вже проникла в Австралію, Ботсвану, Канаду, Гонконг, Ізраїль, Японію, Південну Африку, Швейцарію, Велику Британію, Бельгію, Чехію, Данію, Францію (Реюньйон), Німеччину, Італію, Нідерланди, Португалію, Іспанію та Швецію.