Деталі
Як одна з найбільших зірок, видимих неозброєним оком, червона надгігантська зірка Бетельгейзе — звичне видовище як для професійних астрономів, так і для аматорів. Яскравість зірки почала падати в жовтні 2019 року.
До лютого 2020 року зірка, яка позначає праве плече в сузір’ї Оріона, досягла рекордно низького рівня — лише 40 відсотків звичайної яскравості. Зображення зірки, зроблені за допомогою Дуже великого телескопа Європейської південної обсерваторії, разом із даними інструменту GRAVITY, виявили, що з нею сталося.
Цитата
“Ми були безпосередніми свідками утворення так званої зоряної пилу. Колись ми бачили появу зірки, яка змінюється в режимі реального часу в масштабі тижнів”, — сказав д-р Мігель Монтаржес, з Паризької обсерваторії.
Поверхня Бетельгейзе завжди змінюється. Гігантські бульбашки газу ростуть, стискаються і рухаються в межах зірки. До початку Великого затемнення Бетельгейзе випустив один із цих бульбашок. Потім пляма на поверхні зірки охолола, і це падіння температури дозволило газу охолонути настільки, щоб конденсуватись у твердий пил.
Нагадаємо
Телескоп Hubble зняв туманність Вуаль (IC 1340), розміщену в сузір'ї Лебедя.
Національне управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) планує запустити за межі Сонячної системи дослідницький зонд Interstellar Probe, який має полетіти на 1000 астрономічних одиниць від Сонця за 50 років