ukenru
vaks-vidmoviv-u-provedenni-slidchikh-diy-u-spravi-pro-vidchuzhennya-komunalnogo-mayna-odesi

ВАКС відмовив у проведенні слідчих дій у справі про відчуження комунального майна Одеси

 • 7321 переглядiв

КИЇВ. 11 вересня. УНН. Вищий антикорупційний суд відмовив у проведенні слідчої дії – допиту - у справі про відчуження майна комунальної власності Одеси. Про це повідомляє УНН із посиланням на пресслужбу ВАКС.

"9 вересня слідча суддя задовольнила п’ять скарг захисника на постанови про відмову у задоволенні клопотання про проведення слідчої дії – допиту - у справі про відчуження майна комунальної власності Одеси", - сказано у повідомленні.

Зазначається, що захисник в інтересах підозрюваного звернувся до детектива з клопотанням про проведення слідчих дій, а саме допиту свідків, показання яких, на думку захисту, мають значення для цього кримінального провадження.

"За результатами розгляду скарг, слідча суддя скасувала постанови і зобов’язала детективів провести допити свідків. Приймаючи рішення, слідча суддя виходила із того, що на підставі ст. 93 КПК України, збирання доказів здійснюється сторонами кримінального провадження у порядку, передбаченому цим Кодексом. Сторона захисту здійснює збирання доказів шляхом, зокрема, ініціювання проведення слідчих (розшукових) дій. Процесуальними джерелами доказів є, в тому числі, показання", - додається у повідомленні.

У даному випадку прокурор відмовив у проведенні допиту з огляду на те, що ці свідки вже допитувалися детективом, отже мета такої слідчої дії досягнута.

При вирішенні даного питання слідча суддя врахувала, що відповідні допити були проведені задовго до набуття підозрюваним відповідного процесуального статусу, а ті питання, для з’ясування яких відповідні клопотання були подані захисником, під час цього допиту не з’ясовувалися.

З урахуванням об’єктивної різниці у цілях і функціях сторін обвинувачення і захисту, предмет допиту одного і того ж свідка об’єктивно може відрізнятися залежно від того, яка із сторін виступає ініціатором такої слідчої дії, і на отримання відомостей про які обставини вона спрямована. Тому досягнення мети, на яку було спрямоване проведення слідчої дії детективом, не означає досягнення мети цієї слідчої дії у контексті з’ясування всіх обставин, що мають значення для кримінального провадження.

Також в ухвалі вказано, що з урахуванням принципу безпосередності дослідження доказів сторона захисту зможе реалізувати своє право на допит свідків під час судового розгляду відповідно до ст. 352 КПК України (якщо досудове розслідування буде закінчено направленням до суду обвинувального акту). Однак, проведення слідчої дії за участю сторони захисту саме на етапі досудового розслідування сприятиме завданням кримінального провадження. Це, зокрема, забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду для того, щоб кожен, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Нагадаємо, Верховний Суд України 23 листопада 2016 року підтримав позицію органів прокуратури та визнав обґрунтованими позовні вимоги про витребування у приватної структури нежилих приміщень, розташованих у центральній частині міста Одеси, у комунальну власність міста. 

Українські Національні Новини

Кримінал та НП