“Сума субсидії, наданої на оплату комунальних послуг в розмірі соціальних нормативів, і яка не використана у минулому місяці родиною завдяки економії енергоресурсів (електроенергії, газу чи води), має зараховуватися у рахунок плати за послуги наступних розрахункових періодів”, — сказано в повідомленні.
Наприклад, якщо у січні обов’язковий платіж становить 1000 гривень за соціальною нормою 400 кубометрів газу, а фактично використано лише 100 кубометрів, то залишок у 300 кубів можна використати у більш холодні місяці.
Також зазначається, що сума зекономленої субсидії не впливає на розрахунок розміру обов’язкової плати за комунальні послуги. Він визначається виходячи з сукупного доходу сім’ї та інформації про тарифи від надавачів послуг і не змінюється протягом періоду отримання субсидії.
“У випадку порушення цих правил, українці можуть звертатися із скаргами до керівників органів влади на місцях або органів місцевого самоврядування”, — уточнили в уряді.
Нагадаємо, уряд збільшив розмір щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.