За словами підприємця, часто будівництво об’єктів супроводжується конфліктами з місцевими жителями. Тому вміння знаходити спільну мову з громадою, пояснювати і правильно позиціонувати свій проект — одна з головних вимог для успішної роботи на ринку нерухомості.
“Вирішити конфлікт, просто оплативши якихось „тітушок“ або охоронців, — неможливо. Ти програєш однозначно. Громада матиме більший вплив на прийняття містобудівних рішень. Це означає, що наші здібності (девелоперів — редакт.) просто від вміння малювати, проектувати, будувати мають розвиватися до вміння комунікувати, знаходити якісь спільні рішення, бути гнучкими та рухатися до практик спільного творення”, — вважає девелопер.
Андрій Вавриш також додав, що особливо активно зараз забудовується Київ, тому тут виникає найбільше конфліктів між громадою і забудовниками, адже у кожного свій погляд на розвиток міста. Він зауважив, що у більшості випадків представники українського ринку нерухомості ще не готові змінювати підходи до роботи і орієнтуються виключно на отримання максимальної вигоди. З кожним роком така стратегія стає все більш програшною, адже українці частіше надають перевагу якості, а не дешевизні.
“Зараз складніше продавати дешеве, неякісне, погане житло. Кожен працює над якістю, тому що сама по собі ціна не є результатом роботи. Небажання змінювати власні підходи ще декілька років буде превалювати на ринку... Але я впевнений, що крапку в цьому питанні поставлять люди, які будуть вже жити в цих об’єктах. Ці люди помножать на нуль старі стратегії, які зараз ще продовжують домінувати в продажах на ринку”, — пояснив Андрій Вавриш.
Нагадаємо, що Residential Development Forum або RED Forum вважається однією з основних подій для представників українського ринку нерухомості — його проводять щороку. Цього разу у заході взяли участь близько 450 учасників. Форум був присвячений новим викликам і можливостям на українському ринку нерухомості.