"Ми розробили пілотний проект по виконанню цих гуманістичних правил Організації об'єднаних націй. Вона називається "Програма відновлення для неповнолітніх", які є підозрюваними у вчиненні злочину. Для цього було обрано певні регіони нашої країни: в першу чергу Донецьку, Львівську, Луганську, Миколаївську, Одеську і Харківську області", - сказав Луценко.
За його словами, для використання цієї програми необхідні наступні умови:
- Наявність потерпілої сторони, тобто фізичної особи, якій завдано моральної, або фізичної, або матеріальної шкоди.
- Вчинення неповнолітнім злочину невеликої або середньої тяжкості вперше (таких правопорушень за минулий рік було 2 000 по всій країні - ред.).
- Визнання цим неповнолітнім правопорушником вини.
- Згода неповнолітнього і потерпілого на участь у даній програмі
Генпрокурор також зазначив, якщо неповнолітній бере участь у цій програмі, то він повинен буде примиритись з потерпілої стороною і у певних випадках відшкодувати завдану шкоду.
"За згоди потерпілого, за згоди правопорушника кримінальне провадження, як скоєне вперше з дієвим розкаянням та примиренням сторін, буде закрито", - уточнив Луценко.
Він також повідомив, що правоохоронці очікують на різке зменшення рецидивів правопорушень і підвищення гуманізації правоохоронної та судової практики, адже в 70% випадках неповнолітній правопорушник, який потрапив за грати на строк більше одного року, потрапляє у в'язницю повторно.
Як повідомляв УНН, на Київщині судитимуть двох неповнолітніх, які до смерті побили хлопця.