На думку правозахисників, найбільшими викликами для свободи слова в Україні залишаються такі проблемні явища, як стеження чи перешкоджання в роботі журналістів-розслідувачів із застосуванням насильства.
Крім того, негативно на ситуації зі свободою слова в країні позначається й війна на Донбасі, наголошують “Репортери без кордонів”. Ще одним явищем, що не полегшує роботу ЗМІ в Україні, є факт дедалі частішої відмови у в’їзді для закордонних журналістів, йдеться у звіті.
Погіршення ситуації зі свободою преси фіксується також і в сусідній Росії. Цього року РФ посіла в індексі 149-те місце, опустившись так само, як і Україна, на одну сходинку порівняно з торішніми показниками.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Репортери без кордонів засудили “відкриті і неприйнятні акти цензури” РФ
Водночас значне покращення ситуації зі свободою слова спостерігалося у 2018 році у Вірменії, що піднялася одразу на 19 сходинок, посівши 61-ше місце в рейтингу. Істотне полегшення для роботи журналістів було зафіксовано й у Киргизстані. Ця середньоазійська країна піднялася за рік одразу на 15 сходинок, посівши 83-тє місце.
На першому місці в індексі свободи ЗМІ опинилася Норвегія. Ця країна вже втретє поспіль посіла чільне місце в щорічних рейтингах “Репортерів без кордонів” щодо свободи преси. Німеччина цьогоріч — на 13 місці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цієї осені зафіксовано пік нападів на журналістів-жінок
Нагадаємо, міжнародна правозахисна організація “Репортери без кордонів” опублікувала свій щорічний звіт про порушення здійснені по відношенню до журналістів всього світу. Згідно її звіту, за 2018 рік було вбито 80 журналістів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Репортери без кордонів” обурені історією із Бабченком