“Генпрокуратура України 3 жовтня зареєструвала кримінальне провадження за ознаками правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) КК України. За версією слідства, службові особи правоохоронного органу ймовірно використовують свої службові повноваження для отримання неправомірної вигоди в результаті продажу ввіреної їм нерухомості в центрі Києва, яка належить іноземній компанії”, — йдеться в повідомленні.
За версією слідства, у 2019 р. нерухомість через низку угод було протиправно передано від компанії-власника, яка належить спадкоємцям померлого громадянина Данії, третій особі. Згодом, за заявою власника, було зареєструване кримінальне провадження за цим фактом. Компанія-власник також подала позовну заяву про визнання договору відчуження майна недійсним.
Водночас, в рамках іншого кримінального провадження, де фігурує вказане майно, слідчими ініційовано питання про накладення на нього арешту. 16 травня 2019 р. рішенням суду зазначене майно арештоване.
“3 жовтня 2019 р. компанія-власник виявила, що на офіційній інтернет-сторінці ДП „Сетам“ АРМА виставила вказану нерухомість на продаж. На думку компанії, ціна об’єктів нерухомості занижена у 10-15 разів, що у разі продажу завдасть значних збитків власнику”, — йдеться в повідомленні.
Після реєстрації кримінального провадження та розголосу щодо обставин можливого продажу, 7 жовтня 2019 року АРМА повідомила, що зняла арештовану нерухомість з продажу.
Нагадаємо, з початку поточного року на рахунки Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) надійшло майже 145 млн гривень від реалізації різних видів арештованого майна.