v-ukrayini-nalichuyetsya-mayzhe-14-tisyach-oseredkiv-viniknennya-sibirki-moz

В Україні налічується майже 14 тисяч осередків виникнення сибірки - МОЗ

 • 110003 переглядiв

"В Україні є понад 13,5 тисячі осередків, де може виникнути захворюваність на сибірку, оскільки існують могильники, де хвора худоба була похована. Ці місця є епідеміологічно небезпечними щодо сибірки. Періодично в подібних місцях відбуваються дослідження грунту на предмет виявлення спор, а також проводиться спостереження за тваринами. Це може бути де завгодно. Фактично усі сільські райони України знаходяться в певному ризику щодо виникнення сибірки, але наразі немає потреби проводити окремі заходи в подібних місцях", - зазначили у відділі комунікації.

За даними Центру громадського здоров'я, якщо на території одного з осередків виникнення хвороби планується будівництво, в такому разі має проводитись дезінфекція місця будівництва. Осередки захворюваності розташовані по всій країні, тож спалаху можна очікувати в будь-якому місці, де є свійські тварини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Киргизстані госпіталізували 12 осіб з підозрою на сибірку

Також в Центрі повідомили, що всього існує три різні форми сибірки. Нині в Україні зареєстрована найбільш розповсюджена й легка форма – шкірна. За вчасного звернення до медиків захворювання легко лікується антибіотиками, специфічна вакцинація не проводиться. У попередні роки випадки сибірки в країні були зареєстровані: в 2003 році 1 випадок в Харківській області, 2004 рік – Чернівецька область – 3 випадки; 2008 рік – Миколаївська область – 1 випадок; 2012 рік – Черкаська область – 1 випадок.

Летальних випадків не було зареєстровано.

Передаватися хвороба може через пошкоджену (навіть мікротравмами) шкіру або слизові оболонки під час догляду за хворими тваринами; під час обробки туш, зняття шкури і поховання трупів загиблих тварин; із зараженим спорами сибірки ґрунтом під час земляних робіт; через приготування і вживання їжі із м’яса, отриманого від хворих тварин; шляхом інгаляції спор; через укуси комах (ґедзів, мух, комарів).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через сибірку у Внутрішній Монголії ввели карантин

Захворювання починається гостро: в перші години — температура тіла різко підвищується до 38–40 °С і виникає слабкість. Зараження крові (сепсис) може розвинутися унаслідок будь-якого способу зараження.

Нагадаємо, жителя села Міняйлівка Одеської області, у якого підтверджено наявність збудника сибірки, було госпіталізовано ще 29 вересня.

Вогнище "сибірської виразки", випадок якої зафіксували в Одеській області, локалізували. Небезпеки розповсюдження інфекції немає. Про це повідомив Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України.

Українські Національні Новини

Здоров'я

    Популярні

    Новини по темі

    З початку року в Україні зафіксовано вже 123 випадки АЧС

     • 13478 переглядiв

    СБУ викрила махінації з грошима на Запорізькій АЕС

     • 9964 переглядiв

    Чоловік з ножем напав на пасажирів лондонського метро

     • 12461 переглядiв