Деталі
В українському публічному просторі досі присутня велика кількість російських історичних та культурних діячів у вигляді пам’яток чи монументів. Це так звані імперські маркери, від яких ми маємо очистись, зазначає Олена Шуляк.
«Сьогодні ми активно позиціонуємо Україну у світі як центр демократії і свободи. Саме тому ми маємо переглянути питання збереження та захисту культурної спадщини як один з головних чинників формування української національної ідентичності, це складова всесвітнього культурного доробку людства», – сказала вона.
Доповнення
Проект Закону № 8273 У Верховній Раді України було зареєстровано ще в грудні. У законопроекті зазначається, що під час ухвалення рішень щодо усунення із публічного простору чи збереження об’єктів, назв, символів російської імперської та радянської тоталітарної політики доцільно враховувати низку критеріїв.
Прийняття акта в пояснювальній записці до законопроєкту аргументується необхідністю "позбавлення культурного простору від постколоніального баласту, шляхом вилучення об'єктів культурної спадщини з Державного реєстру нерухомих пам’яток України, які є символом російської імперської та радянської тоталітарної політики й ідеології".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський підтримав петицію про заборону творчої діяльності росіян в Україні